Loading
 

Hakkımızda

Ayasandra Termal Otel ve Kür Merkezi Turizm San.ve Tic. A.Ş firmasını kurarken, birlikte, sağlıklı yaşam ortamı yaratma düşüncesi hedeflenmiştir.

23.03.2018 10:38:12

Ayasandra Termal Otel,Çeşme’nin merkezinde olduğu için tesiste yaşayanlar ,yalıtılmış bir yaşam yerine kentin bir parçası olacaktır.Özellikle 12 ay hizmet verecek olan tesis,Çeşme’nin kış yaşantısına hareket getirecek,diğer tesislerinde kış boyunca açık kalmaları için iyi bir örnek oluşturacaktır.

AYASANDRA projesi yılın 12 ayı kullanılan sağlıklı yaşam merkezi olarak planlanmıştır.Arazi toplamda 29,567m2 üzerine inşa edilmiş 128 süit ,1 sosyal tesis ve 22 süit,toplantı odası,güzellik merkezi,2 adet satış ofisi,spor salonu,200 kişilik restoran ve teras barı,spa ,sauna,buhar odası ,türk hamamı ile donatılmış  otel ana binasından oluşmaktadır. 128 süit 75 m2 lik kapalı alanı olan 2+1 dayalı döşeli rezidanslardır.Otel ana binasındaki 22 süit ise 1+1 ve 2+1 şeklinde 50 m2 civarı büyüklükte eşyalı olarak dizayn edilmiştir.

Tesisin arazisi , denize doğru hafif eğimlidir, çam ağaçları içinde  eşsiz ufuk  manzarasına sahiptir.

Denize sıfır projede seyir terasları ,yürüme yolları ,geniş peyzaj alanları mevcuttur. Arsanın güney sınırında Tekke plajı vardır. Projenin sol tarafı Çeşme Limanı ,sağ tarafı Sakız Adası manzarasına sahiptir.Çeşme Kaleye, Çeşme Marinaya yürüyerek 5 dakikada ulaşabileceğiniz olağanüstü bir konumdadır.

Ulaşım kolaylığı sağlayan otoban ve havaalanı bağlantısı , projenin değerini olumlu yönde etkilemektedir.

Projede otel, kür merkezi, termal havuz, plaj,  hamam, fitness, sağlıklı yaşam aktivite alanları ve restoran, mahalle bakkalı, kahve, fırın gibi ihtiyaç olan fonksiyonlar planlanmıştır. 128 adet suit , mahalle biçiminde araziye uyumlu şekilde yerleştirilmiştir, 1 ve 2 katta toplam 75 m2 geçmeyecek büyüklükte planlanmıştır.

Projemizde doğaya zarar vermemek adına titizlikle davranılmış,var olan çam ağaçları korunarak binaların yerleşim projeleri çizilmiştir.

Isıtma ve soğutma ,ısı pompası ile sağlanmakta olup yakıt sarfiyatımız en aza indirgenmiştir. Kuyularımızdan temin ettiğimiz suyu ,ozmos sistemi ile arındırıp su sarfiyatımız da düşürülmektedir.

Süitlerimizin hepsi standart eşyalarla tanzim edilmiş,yaşam konforunu temin edecek tüm üniteler içine yerleştirilmiştir.Süitlerin kendilerine tahsis edilmiş bahçeleri, aralarında bağlantıyı sağlayan ara sokakları mevcuttur.Bahçe sulamalarımız otomatik damlama sistemi ile gerçekleşmektedir.

Tesiste 2 adet açık havuz ve termal suyun gelişinden sonra açılacak olan 1 adet termal havuz vardır.

Tesise termal sıcak suyun getirilmesi için Çeşme Belediyesi ve Çeştaş ile görüşmeler yapılmıştır.

Sosyal Tesis Binamızda spor merkezi,market ,sauna,buhar odası inşaatı tamamlanmış,4 adet sıra banyo ile mutfak yerleri hazırlanmıştır.

Şirketimiz 128 ortaklı bir yapıya sahiptir ve her konuda tam yetkili 7 kişiden oluşan Yönetim Kurulu tarafından yönetilmektedir.

Şirketimizin süitlere teknik hizmetleri sunan bir kadrosu 24 saat aralıksız hizmet vermektedir.

Proje alanımızın kuzeybatısında yer alan küçük koy mamur hale getirilip özel bir plaj konsepti yaratılmıştır.

Projenin Turizm Yatırımı Belgesi ve Yatırım Teşvik Belgesi mevcuttur.